Jump to content

WOOP módszer, a sportmotiváció új generációja

2016. 11. 02. 17:05

A célkitűzés fél siker, hiszen el is kell érni azt. Ehhez kitartásra és valójában motiváló motivációra van szükség. Még a legállhatatosabbak is feladják egy-egy másodperce, ilyenkor kell valami, ami kibillenti a visszalépésből.

Pete Cohen, aki többek közt együtt dolgozott az Sally Gunnell Olimpikonnal és a már visszavonult, fél tucat sportolói díjat nyert vitorlással, Ellen MacArthur, betekintést engedett a sport egy új világába, és megosztotta módszere a WOOP mikéntjét, ami mindenkinek javára válhat a sportolás során.

Cohen esküszik a WOOP módszerre, ami íráson és fotózáson alapszik. Szerint a leírt eredmények, megfogalmazott célok, és az edzés során készül fényképek hihetetlen motivációt adnak, ahhoz hogy az ember elérje a célját.

A WOOP gyakorlatilag annyit tesz, hogy W-mint (wish) kívánság, jelen esetben cél, O- (outcome) eredmény, O-(obstacles) akadályok, P- (plan) terv. A magyarul kevésbé hangzatos motivációs terv gyakorlatilag azon alapszik, hogy az ember kitűz egy célt, amit megfogalmaz, majd megtervezi, hogy s mint fog az elé kerülő akadályokkal megküzdeni, és milyen edzéstervet követ majd, stb. végezetül pedig az eredményt a tényelegesen elért teljesítményt összeveti a kívánsággal, céllal. Mindezt nap-mint nap, fényképekkel dokumentálva. Leírva a fejlődést, az aznapi gyakorlatokat, egyszóval mindent, ami az edzéssel kapcsolatos.

Az adott időintervallum (pl.: formába hozom magam fél év alatt) után pedig a kezdeti napot, az utolsó nappal veti össze. Tényleg hihetetlenül motiváló tud lenni. De ugyan ezt meg lehet tenni havi lebontásban, ami felturbózza az ember kitartását főként, ha fényképes dokumentáció is bizonyítja a változást.



További érdekességekért, bátran keresse fel a Biokalauz Facebook oldalát!

(Forrás: biokalauz.hu | Kép: instagram.com)