Jump to content

Miért lesz valaki notórius késő?

2018. 06. 27. 20:05

A késés hátterében legtöbbször a nem a szándékosság áll, hanem csupán csak néhány életmódbeli rossz megszokás.

Várakozni senki nem szeret, hiszen öt perccel előbb elindulni nem nagy kihívás, legalábbis a notórius pontosok szerint. A késés mögött sokszor nem a direkt időhúzás áll, hanem olyan apróságok, melyeket egy kis odafigyeléssel és minimális életmód változtatással el lehet kerülni.

A reggeli elindulás réme a késői lefekvés. A legegyszerűbb és talán leggyakoribb késési ok az, ha valaki elalszik. Enne hátterében a rossz minőségű alvás és a késői lefekvés valamint az elektromos eszközök túlzott használata is állhat. Utóbbi hatással van mindkettőre, mert ébren tartja az agyat, aminek hatására a melatonin hormon termelődése is csökken.

Az alvásminőség javítását három lépésben elérheted: szabadítsd meg magad lefekvés előtt legalább fél órával mindennemű okoskütyütől, optimalizáld a hálószoba hőmérsékletét (20-21°C fok), és sötétíts be.

Rossz időbeosztás, tornyosuló feladatok, állandó késés. Nagyjából ez az egyenlet is helytálló, ha a második leggyakoribb okot keressük. A szétforgácsolódott percek, a kapkodás és az állandó időhiány nem csak notórius késővé, de idegileg kimerültté is tehet. Állíts fel olyan határidőket, melyeket be tudsz tartani, és koncentrálj. A hatékony munka, időtakarékos.

Gyermekkori félelmek is állhatnak a háttérben, illetve szorongások, melyek szinte leblokkolják az embert, aki így nem tud koncentrálni feladataira, és idő hatékonyan tevékenykedni. Egy másik megközelítés azt is firtatja, hogy egy rossz berögződéssel kapcsolatos eseményről (pl. mozi, vacsora, stb.) akarva-akaratlanul késik az ember, mert legbelül aggódik és addig húzza a dolgot, amíg lehet.

 

További érdekességekért, bátran keresse fel a Biokalauz Facebook oldalát is!

(Forrás: biokalauz.co.hu | Kép: pixabay.com)